Sincan Su Kesintisi

Ankara’nın metro ve banliyö trenlerinin son durağı olan Sincan, adı ile Türkiye’de meşhur olmuş ilçelerdendir. 500-600 bin civarı nüfusu olan Sincan’ın nezih bir de deresi vardır. Etrafı dağlarla çevrili kendisi düz bir araziye konumlanmış bu ilçenin, Lale, Fatih, Plevne, Yenikent, Törekent gibi semtlerinin yanı sıra Temelli gibi sonradan eklenen ama kendi içinden direkt yolu olmayan bir semti de vardır.

İçerisinde yaşayan insanların kibarlığı ve beyefendiliği ile nam yapmış bu guzide Ankara ilçesinin çok önemli olan su ve kanalizasyon işlerini ASKİ yapmaktadır. Sincan’da yaşanan su arızalarını, sincan için oluşturduğumuz bu kesinti sayfasında günlük takip edip bilgilendirme yapmaktayız.


04 Temmuz 2022 Pazartesi 11:41 saatinde aldığımız bilgi : SİNCAN ilçesinde 04/07/2022 tarihinde 11:35:00 saatinde başlayan, yaklaşık 2 saat sürecek su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 04/07/2022 saat 13:30:00 civarıdır. Arızadan etkilenen bölgeler : 829 Sokak 830 Sokak 831 Sokak 832 Sokak 833 Sokak 834 Sokak 835 Sokak 836 Sokak 837 Sokak 838 Sokak 839 Sokak Borsa Sokak Kumrular Sokak Gevrek Sokak Arseven Sokak Küme Evleri. Su kesintisinin nedeni : Yeni kent Çoglu mahallesi 829 sokak da meydana gelen arızadan dolayı su kesintisi yapılmaktadır.

04 Temmuz 2022 Pazartesi 10:30 saatinde aldığımız bilgi : SİNCAN ilçesinde 04/07/2022 tarihinde 10:30:00 saatinde başlayan, yaklaşık 3 saat sürecek su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 04/07/2022 saat 13:30:00 civarıdır. Arızadan etkilenen bölgeler : Ahi Evran Mah. (Sincan Sanayi Sitesi Tamami ) Tandogan Mahallesi Bir Kısmı Ve Çimşit Mezarlığı. Su kesintisinin nedeni : Ahi Evran mah.Sincan sanayi sitesi 225 cadde içerisinde imalatı devam eden yağmur suyu hattı imalatı çalışmasında mevcut içme suyu hattına zarar verilmesi sonucu plansiz su kesintisi uygulanacaktır..

04 Temmuz 2022 Pazartesi 10:30 saatinde aldığımız bilgi : SİNCAN ilçesinde 04/07/2022 tarihinde 10:00:00 saatinde başlayan, yaklaşık 1 saat sürecek su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 04/07/2022 saat 11:00:00 civarıdır. Arızadan etkilenen bölgeler : Alagöz Mahallesi. Su kesintisinin nedeni : Alagöz Mahallesi içme suyu deposunda meydana gelen arızadan dolayı su kesintisi uygulanacaktır..

04 Temmuz 2022 Pazartesi 09:38 saatinde aldığımız bilgi : SİNCAN ilçesinde 04/07/2022 tarihinde 09:35:00 saatinde başlayan, yaklaşık 8 saat sürecek su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 04/07/2022 saat 17:00:00 civarıdır. Arızadan etkilenen bölgeler : Malıköy Mahallesi. Su kesintisinin nedeni : Temelli Malıköy Mahallesi Küme evleri içerisinde oluşan su deposu arızasından dolayı plansız su kesintisi yapılmaktadır.

04 Temmuz 2022 Pazartesi 09:38 saatinde aldığımız bilgi : SİNCAN ilçesinde 04/07/2022 tarihinde 09:30:00 saatinde başlayan, yaklaşık 8 saat sürecek su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 04/07/2022 saat 17:00:00 civarıdır. Arızadan etkilenen bölgeler : Alagöz Mahallesi. Su kesintisinin nedeni : Temelli Alagöz Mahallesi Küme evleri içerisinde oluşan su deposu arızasından dolayı plansız su kesintisi yapılmaktadır.


Sincan Su Kesintisi” için 45 yorum

 1. ben ileri derecede kalp ve şeker hastasıyım yüzde engelli bır vatandaşim yanı kronik hasytayım bana vüris bulaşırsa devletım ilgilemediginden ve büyükşehirin vurdum duymazlıgından bu işleri aski beceremedigindenn dolayı onlar sorumludur su olmazsa nasıl vüristen korunacam bana açıklama yapın devletımden ve büyükşehir belediyesinden açıklama yapın 5 boru patlatmışlar hiçmi kontrol yok mahsur başkanım bir atasözü var koyunu boş bırakırsan hertarafa gıder bizim paralarımızla yapıyorsun ankarabüyükşehir belediyesi akp meclis üyelerıne seslenıyorum para muslugunu kesin. bana şekirimi yükseltip epilebsi geçireceksınz yeter artık .sana oy verdıgıme pişmanım başkanım sygılarımla şekerimi ölçmeye gıdecem

 2. kardeşelerım cimer faks veya telefon yagmuruna tutun kockoca ankarada su kesintisi melih başkanı çok ararsınız ve kaçıncı yüzyılda yaşıyor mahsur başkanım derhal devlet büyüklerime seslenıyorum gereklı işlemleri başlatın ben bu suya para verıyorum.bana beleş vermıyon mahsur başkan derhal aski müdürü derhal görevden al.mahsur başkanım sesız sedasız halkın ekmegıne zam yaptınız hanı halkın yanındaydın akp iyi sizlere sizler iyi meclis üyeleri hak ediyorsunuz bu kadronla büyükşehir belediyaesi yonetemezsınız 5 geriye gıdıyoruz ileri degil mahsur başkanım bır daha sana oy vermiyecem dün 17,05 kesildi hala suyu verecekler 03,00 dediler ondan saat 10,00 dedıler ondan sonra12,30 12,30 hala su yok meydanda dediler resmen insanlarla dalga geçiyorlar devlet büyüklerim bakın virüs var dıyonuz vakalar artı dıyonuzsu kesik niye büyükşehir baski yapmıyonuz bana virüs bulaşırsa devlet ne ankara büyük şehir belediyesi sorumludur. saygılarımla

 3. allah bildiği gibi yapsın sizi taşınıcam artık burdan selçuklu mahallesinde yaşadığım su kesintileri rezilliğini gülverende yaşamadım. çocukları alıp evden gitmek zorunda mıyım, avm avm dolaşmak zorunda mıyım, allah bildiği gibi yapsın sizi denetleyen kimse yok mu allah aşkına

  1. Ne zaman gelecek bu su.Fevzi çakmak mahallesindeyiz.Bugün perişan olduk.Abdest alacak şu yok.

  1. Ne zaman gelecek bu su.Fevzi çakmak mahallesindeyiz.Bugün perişan olduk.Abdest alacak şu yok.

 4. Yenikentteki su kesintilerinden biktik artik.şu tren yolunu yapacaz derken 50 kere boru patlattilar.acil onlem alinmali

 5. Mansur ankarayı böylemi yöneteceksin. Zengin bebelerin hizmetleri hiç aksamıyor nedense Melih Gökçeğe kurban olun

 6. Allah sizin cezanızı versin kaç saattir oyuncak ettiniz hepimizi rezillik diz boyu altı üstü bi. Köprü yapacaksınız onu da becerip aylardır yapamadınız bide üstüne boru patlatıyorsunuz. Şimdi de boru patlamış artık kaç güne gelir sular allah bilir. Sizin yapacağıniz işin içine edeyim ben

 7. Bu nedir ya….. tek kelimeyle rezalet. Nerede ilgililer? 25 yıldır sincan da yaşıyoruz ilk defa böyle bi mağduriyet gördük. Aynı şeyi çankaya tarafına yapın bakalım. Tabii yemezler yapamazsınız. Ya ilgilerleri arıyoruz bizi kale bile almıyorlar. Bu ne sorumsuzluk nerede büyük sehir belediyeciligi …

 8. Dun saat 3 den beridir bu yana sular yok.. Evimızı af buyurun pok götürüyor maf olduk lavaboyu iki gündür kullanamıyoruz abdest alamıyoruz mutfagımız berbat halde ya.. Su koca nalet olası şehirde yapacakları bir köprü yüzünden bin türlü bahane uydurup suyu kestiler.. Yapacakları iş yerin dibine girsın Allah kahretsin ya.. Susuzluktan resmen hayatımızın durdu.. Habıre mi su borusu patlar sorun çıkar.. Saat veriyorlar gelecek diye.. Bir türlü gelmek bilmedi bekle eşeğim bekle.. İnsanları aptal yerine koyuyorlar ya.. Bir iş yapacaksınız böyle rezillik olacaksa hiç bir şey yapmasınlar aman istemiyoruz yeter ki Allah’ın suyunu kesmesınler ya.. Yazıklar olsun….

 9. Böyle işin Allah belasını versin…perisan olduk 2 3 gün sular yok bu yaz gününde yapılacak zulüm mu bu…yapacağınız işe eşekkler sıçsın

 10. 3 gündür sincan yenikentte su yok kalkmış sisteme 4 saatlik su kesintisi yazmışlar yalana bak . 3 gündür mahvolduk ya yok böyle bir şey . birde üstüne ilgili birimi arıyorsun memur çıkıp sana bugün gelebilir yani bende pek bilmiyorum diyo . ya halkı adam akıllı bilgilendirin bizde başımızın çaresine bakalım.

  1. Dun saat 3 den beridir bu yana sular yok.. Evimızı af buyurun pok götürüyor maf olduk lavaboyu iki gündür kullanamıyoruz abdest alamıyoruz mutfagımız berbat halde ya.. Su koca nalet olası şehirde yapacakları bir köprü yüzünden bin türlü bahane uydurup suyu kestiler.. Yapacakları iş yerin dibine girsın Allah kahretsin ya.. Susuzluktan resmen hayatımızın durdu.. Habıre mi su borusu patlar sorun çıkar.. Saat veriyorlar gelecek diye.. Bir türlü gelmek bilmedi bekle eşeğim bekle.. İnsanları aptal yerine koyuyorlar ya.. Bir iş yapacaksınız böyle rezillik olacaksa hiç bir şey yapmasınlar aman istemiyoruz yeter ki Allah’ın suyunu kesmesınler ya.. Yazıklar olsun….

 11. Yazık valla yazık kac aydır bir köprüyü biteremedikleri gibi birde sular gidiyor hersey cok güzel oldu gördük

 12. Yıl olmuş 2019 bu yıla kadar bu kadar uzun su kesintisi görmedim. Bu kadar belirsizlik görmedim yok saat gece 12 de gelecek yok 3 de gelecek yok 11 de gelecek şimdi de 17 de gelecek helal olsun yüzsüzlüğünüze

 13. Milleti maymuna çevirdiniz yaz günü.bundan kim sorumluysa yazıklar olsun.aklım almıyor bu nasıl millete layık görülür.

 14. Yurt dışından geliyorum, yenikente birkaç günlüğüne geldim, gelmez olaydım. Koskoca başkentte sular kesiliyor. Senegalin Tambacounda köyünün bile bu sorunu aştığını düşünüyorum. Evlerin yanına kuyular kazsak bu kdr mağdur olmayız. Ne tuvalete gidebiliyoruz ne de bulaşık yıkayabiliyoruz. Bu işi yapanlar, evlerinize inekler sıçsın, evinizin içine giremeyin.

 15. Yurt dışından geliyorum, yenikente birkaç günlüğüne geldik ama gelmez olaydık. Koskoça başkentte sumu kesilir. Senegalin Tambacounda köyünde bile böyle bi sorun yaşandığını düşünmüyorum. Kuyu kazıp evlere su taşısak belki daha az ağrıza olur. Evde ne bulaşık yıkanabiliyo ne tuvalete gidilebiliyo. Bu işi yapanlar, inşallah eviniz bir gün boktan geçilmez, bir inek sürüsü geçip evinize sıçar inşallah.

 16. Sanki avrupayla asyayi birbirine baglayan Fsm gibi bir kopru yapiyorlarda yok suyu kes yok elektrigi kes tam is cikisi boruyu sal yola bir seridi kapat tahliye yap adamlar daha tahmin bile tutturamiyorlarki kac kere msj geldi yok 5de gelcek yok 6da gelecek yok 7de gelecek. Bizde bunlardan medet bekliyorum vaaaaaaah vahhhh YAVAS YAVAS yapin heeee sloganimiz bu unutmayin.

 17. Bu nasıl bir ihmalkarlık ya madem kesiyorsunuz sözünüzün arkasında durup belirttiginiz saatte açın suları

  1. Osmanli mahallesi polat sokak su kesintilerinden bıktık artık.16 senedir bu mahalledeyim suyun kesilmedigi birgün yok.Sabah yerimizden kalkarken acaba su akıyor mu diye düşünüyoruz.Ankara nin en kalabalık semtinde yaşıyoruz güya kesecekseniz zahmet edip bilgilendirme yapın.Bıktık artık bıktıkkkk duyun sesimizi

 18. Arkadaşıma misafir geldim 2gundur su yok bu ne rezilliktir yaz günü milleti perişan ettiniz ..

 19. Sözlerini dört kez değiştirdiler, normal ; “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz ” (su kesintisi için)

 20. Ya koşkoca yenikentte 27 saatir.su yok sözde gece gelecekti ne biçim iş yapıyonuz gerçekten biktim burdan bu ne sorumsuzluk aski sözde sabah 9 da geliyodu gecenin bu saati hala su yok Allah belanızı versin ne biçim iş yapıyonuz köprü yapıyolarmis yapmayın ya bi işi adam akıllı yapamıyo nuz kesin malın biri boruları patlattı verin artık su suyu

 21. Ayıp be kardeşim ayıp el insaf yahu şu yaz günü bu sıcaklarda bukadar saat su kesintisi hakmıdır çoluk çocuk ne tuvalete gidebiliyo nede mutfakda bulaşıklar bitiyo, yeter açın şu şebekeyi sinirler gerildi be yeter

 22. Yeter artık bu su kesintileri bıktırdı artık bir pazar evde kaldık su kesik haber verin bari 90lı yıllardamı yaşıyoruz işinizi sağlam yapın her gün boru patlarmı

 23. Yeter Artık yav başlayacam yapacanız işe ne la bu hergün hergün suyu kesiyorsunuz iş faturaya geldimmi hiç af etmiyorsunuz günü geldimmi anında kesilecek diye ihtar geliyor paramızla rezil oluyoruz

 24. İki senedir Osmanlı mahallesinde yaşıyorum. Haftalık düzenli olarak kesinti yaşanıyor. Hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştım. Borular yenilendi fakat hala kesinti yaşıyoruz bıktık artık ailecek. Buradan taşınırsak sebebi su kesintileri olacak. Sayenizde su faturalamızda ciddi oranda düşüş oldu sağolun… bir an önce çözüm getirmeniz dileğiyle bol sulu günler !

 25. Ne bitmedik kesintilermiş ya bilgilendirilmiyo bile su kesilirken bıktık sürekli su kesintisinden yeter artık ya bari bilgilendirin keserken herkeste ona göre suyunu alır saat 5 te gelecek yazılıyo herzamn oldugu gbi yine 5 te de gelmiycek yazık ya

 26. Her allahın günü su kesiliyor.Ne bitmedik arızalar varmis hergun boru mu patlar bıktık artık.belirlenen saat var ama o saat geciyor hala vermiyolar su faturasını göndermeyi ve zamanında odeyin demeyi biliyorsunuz ama…Başkentte yaşıyoruz koydekiler bizden rahat.

  1. Sanki avrupayla asyayi birbirine baglayan Fsm gibi bir kopru yapiyorlarda yok suyu kes yok elektrigi kes tam is cikisi boruyu sal yola bir seridi kapat tahliye yap adamlar daha tahmin bile tutturamiyorlarki kac kere msj geldi yok 5de gelcek yok 6da gelecek yok 7de gelecek. Bizde bunlardan medet bekliyorum vaaaaaaah vahhhh YAVAS YAVAS yapin heeee sloganimiz bu unutmayin.

 27. Bu su kesintileri ne zaman sona erecek acaba. Yapılan yen sui boruları neden zamanında düzgün yapılmadı. Habire arıza veriyo yazık günah degilmi. Zararı da bizlerden kat be kat aliniyo. İşini iyi bilen ehli kimselere yaptırılsa bu hem maddi hem manevi bu kadar sıkıntı yaşanmaz.

 28. Kesintilerin msj yolu ile bildirilmesi gerekir
  Herkes tıkır tıkır vergisini ödüyor kesinti olunca anca burdan bakıp ne zaman geleceğini öğreniyoruz sanki hergun sayfayimi kontrol ediyoruz birde kesinti gene yapılmış ama güncel bilgi yok mustafa tuna herkesi tek tek aratip mitinge çağırmayı biliyor

 29. Yer olarak beli degil yaziliyor . beyaz masayi ariyorum sitede yazili deniyorlar bana gönderilen yazıda
  Burda soruyorum kim tutarsiz herkesin interneti yoktur
  Burda yayınlanınca herkes görmeye bilir rica ediyorum ceplere mesaj yolayin
  O kadar vergi aliniyor bunu isdemeye hakimiz var sanırım.

  1. Fevzi çakmak mahallesi Orhan Gazi caddesinde hâlâ sular yok yaptığınız iş iş olsa hep aynı sorunu yaşıyoruz haram olsun size hakkım üç gündür susuz neler çekiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.