Mamak Su Kesintisi

Abidinpaşa, Akdere, Boğaziçi, Demirlibahçe, Gülveren, Hüseyingazi, Kayaş, Lalahan gibi nam yapmış semt ve mahalleleri ile Mamak, Ankara’nın metropol ilçeleri arasında yer alır.

Sayılabilen nüfusunun 700 bine yaklaştığı söylenmektedir. Diğer söylentilerden biride, ilçe sakinlerinin kibarlığı ve beyefendiliği Sincan ilçesinden çok daha fazla olduğudur. Tabii bunların hepsi rivayet…

Mamak’ın temiz ve nezih insanlarının su ihtiyacı ASKİ tarafından eksiksiz tamamlanmaya çalışılsada kentsel dönüşümün en çok vurduğu ilçelerden biri olan Mamak için su kesintisi bitmek bilmeyen bir serüven haline dönebiliyor. Bunun için bu sayfayı takip eden mamaklılar, yaşanan su arıza ve kesintileri hakkında bilgi sahibi oluyor.


03 Temmuz 2020 Cuma 14:54 saatinde aldığımız bilgi : MAMAK ilçesinde 03/07/2020 tarihinde saatinde başlayan su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 03/07/2020 saat olarak belirlenmiştir. Kesintinin nedeni : Mamak ilçesi Ege mahallesi 763 cadde içinde oluşan boru arızasından dolayı 18.00a kadar su verilemeyecektir.. Su kesintisinden etkilenen bölgeler : Etkilenen yerler. ege mahallesi.

03 Temmuz 2020 Cuma 11:06 saatinde aldığımız bilgi : MAMAK ilçesinde 03/07/2020 tarihinde saatinde başlayan su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 03/07/2020 saat olarak belirlenmiştir. Kesintinin nedeni : Mamak ilçesi lalahan karşıyaka mahallesi Atatürk caddesi ile Hâkimler köyü kesişiminde Q110 hdpe boru içmesuyu hattında oluşan boru arızasından dolayı 12.00a kadar su verilemeyecekti. Su kesintisinden etkilenen bölgeler : Etkilenen yerler atatürk caddesi.

01 Temmuz 2020 Çarşamba 17:43 saatinde aldığımız bilgi : MAMAK ilçesinde 01/07/2020 tarihinde saatinde başlayan su kesintisinin tahmini bitiş tarihi 01/07/2020 saat olarak belirlenmiştir. Kesintinin nedeni : caddesi no. 50 önünde Q160 lık hdpe boru içmesuyu şebeke hattında oluşan boru arızasından dolayı 19.00a kadar su verileme. Su kesintisinden etkilenen bölgeler : Kutludüğün mahallesi nin alt kotları.


Mamak Su Kesintisi” için 16 yorum

 1. Mamaktaki su kesintisi 1 gün değil 2.güne doğru gidiyo akşama gelirse şükür edeceğiz herşey çok güzel oldu Ankaraaaa

 2. Bıktık artık her gün ya elektrik yada su kesiliyor. Hemde defalarca bu sefer su kesik ve bugün 2. gün bu Mamak bölgesine taşındığım için bin pişmanım.

   1. Sürekli su ve elektrık kesiliyor sene 2020 olmuş Ankara nın göbeğinde ne bu sürekli kesintiler !!!???

 3. Ankara /Mamak Türközü Mahallesinde hala su yok . Saat 00.03 kesinti icin aradigimizda 20.00 gibi gelecek denildi . Neden insanlari yanliş bilgilendiriyorsunuz ? 😖

  1. Su kesintileri ile ilgili doğru bilgi verseler herkesin kendine göre işi gücü var. Ayrıca arızadan dolayı şu saatlerde deyip sözlerinde bir dursalar. İnsanları hep mağdur ediyorlar.. Teknoloji denilen malzemeleri kullanmayı bilmiyorlarsa hava tahminciler de hiç tahmin yapamazlar

 4. Ankara / Mamak için saat 23.00 de gelecek olan su hala gelmedi madem bu saate kadar gelmeyecekti neden böyle yanliş bilgilendiriyorsunuz insanlari .

  1. Dünden beri Mamak’ta yine su kesintisi var 10.12.2019 sabah 10 da geleceğini demişlerdi yine su yok insanlara yanlış bilgi vermeyin Ankara ya yakışmıyor Türkiye nin merkezinde de su kesiliyorsa hiç yorum yok 🙁

 5. Başkentte yaşayıp hergün su kkesintisi yaşıyoruz bunca rezillik için vergilerimizide ödüyoruz hergün uyandığımızda aynı rezillik yine başladı herşeye bir mazeretiniz var bari haber verin artık önlem alalım 😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡

 6. Hergünki rezillik ama yeter bıktık artık gece çamur gibi veriliyo su sabah oda yok ne bitmez arızadır

 7. Bu kadar yerli ve milli insanın yaşadığı nezih bir kentte bu kadar uzun süreli su kesintisi doğru bir şey mi? Elimizi ağzımızı yıkayamıyoruz, susuzluktan kıvrandık, tuvalete gidemiyoruz. kendinize gelin.

  1. Tünel gibi her yeri kazidiginiz yetmedi birde su kesintisi yaşıyoruz yeter artık ya birde bunlara vergi ödüyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir